Sypialnia naszym królestwem

Według obliczeń naukowców, na sen przeznaczamy, aż jedną trzecią naszego życia. Jest to niebagatelna wartość, którą powinniśmy się dokładniej zainteresować. Jak wiadomo, sen jest procesem niezbędnym do życia i prawidłowego przebiegu procesów psychicznych. Już po nieprzespanej jednej nocy, obserwujemy u siebie znaczny spadek sprawności psychofizycznej. Na prawidłowy przebieg snu, ma wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia wybór odpowiedniego łóżka do sypialni.
Niejeden z nas widząc w sklepie meblowym ogromny wybór łóżek dostawał zawrotów głowy. Trudno było wybrać odpowiednie łóżko do naszego królestwa.
lozko_tapicerowane_lara_black_white
Jak już zdążyliśmy się zorientować, na rynku meblowym mamy ogromny wybór łóżek. Są to łóżka do sypialni wykonane z drewna, płyty mdf czy też łóżka tapicerowane. Wybór najlepszego i najbardziej odpowiedniego łóżka dla nas jest bez wątpienia sprawą bardzo indywidualną. Mimo wszystko istnieją pewne uniwersalne zasady, którymi trzeba się kierować podczas zakupu łóżka. Pierwszą zasadą przy wyborze łóżka są jego wymiary. Zgodnie z zaleceniami fizjoterapeutów wygodne łóżko dla jednej osoby, to łóżko o wymiarach minimum 90 cm szerokości. Łóżko, na którym mają się zmieścić dwie osoby, powinno mieć minimum 160 cm szerokości. W sklepach możemy spotkać też łóżka o szerokości 80 cm jak i 140 cm. Ma to związek z warunkami lokalowymi i dostępnością miejsca w sypialni.
Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie łóżka jest rodzaj materiału z jakiego jest ono wykonane. Zgodnie z sugestiami ekspertów, najbardziej trwałym materiałem używanym do produkcji ramy łóżka jest drewno. Można wybierać spośród łóżek drewnianych wykonanych z dębu, buku czy też sosny. Wraz z postępem technologicznym nastąpiła znaczna poprawa trwałości płyt mdf, które również bardzo często są używane do produkcji łóżek. Według danych firm produkujących łóżka, coraz częściej klienci decydują się na zakup łóżka tapicerowane do sypialni. W zależności od życzenia klienta ramy łóżek tapicerowanych mogą być pokryte specjalnym materiałem, bądź skórą naturalną czy też ekologiczną.
tapicerowane_goya_black
Styl i kolor łóżka, może bardzo wpłynąć na charakter i wygląd naszej sypialni. Tak naprawdę, to przy wyborze łóżka bardzo często decydujące zdanie ma estetyka. Na rynku wybór łóżek jest przeogromny. W zależności od stylu jaki preferujemy, możemy wybierać spośród łóżek stylizowanych na łoża królewskie, bądź też na typowo minimalistyczne łóżka, które swoim wyglądem nawiązują do japońskiego futonu. Gdy wybierzemy się do sklepu z łóżkami, to na własne oczy przekonamy się, że łóżko tapicerowane z pojemnikiem to mebel, który bez wątpienia wpłynie na to, że nasza sypialnia będzie bardzo oryginalna. Nie od dziś wiadomo, że łóżka tapicerowane stanowią swoisty majstersztyk pracy tapicerskiej. Pozwala to na zaspokojenie nawet te najbardziej ekstrawaganckie wymagania użytkowników sypialni.

Źródło zdjęć użytych we wpisie: http://poprostulozka.com.pl/category/lozka-tapicerowane/

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *