Urządzamy łazienkę w swoim indywidualnym stylu.

Aranżacja łazienki to zabawa w pomysły i balansowanie między wygodą, funkcjonalnością, możliwościami przestrzennymi i finansowymi. W każdej łazience trzeba znaleźć miejsce na umywalkę, podręczną szafkę, lustro… ale to co rozróżnia i definiuje łazienkę to wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Mylne jest przyjęcie, że do małej łazienki jedynym rozwiązaniem będzie prysznic, a do dużej pasuje wyłącznie wanna.

Różnorodność produktów na rynku – wielkości wanien od całkiem małych i zgrabnych po duże, iście królewskie, oraz kabiny prysznicowe – kompaktowe do malutkich łazienek, ale też przestronne i wygodne, których użytkowanie może być wygodniejsze niż wylegiwanie się w wannie pełnej wody – to daje ogromną masę możliwości przy projektowaniu łazienki. Czasami też posiadanie upatrzonej dużej wanny powoduje, że dla niej po prostu rezygnuje się z większych wymiarów umywalek i innych elementów armatury łazienkowej, by zmieściła się ta właśnie wanna. Nierzadko też widuje się kabiny w dużych łazienkach, które mogłyby pomieścić sporą wannę.

Wanna czy kabina prysznicowa – odpowiedź jest tak niejednoznaczna jak upodobania użytkownika danej łazienki. Mając w domu dwa pomieszczenia przeznaczone do kąpieli warto w jednym zamontować wannę, a w drugim dla odmiany prysznic. Jeżeli mamy jedną łazienkę – to wcale nie przesądza wyboru. Dostępne są także rozwiązania łączące ze sobą cechy wanien i kabin prysznicowych. Zwykłe wanny mają możliwość zabudowania ściankami kabiny, aby można było korzystać w nich z prysznica w pozycji stojącej, bez obawy rozlewanej po całym pomieszczeniu wody. Także profesjonalnie zbudowane kabiny prysznicowe miewają możliwość osadzenia ich nie na ograniczonych wymiarami brodzikach, ale różnego typu wannach, które można wtedy wykorzystywać w dwojaki sposób.

A jeżeli jesteś już zdecydowany – pozwól, że usystematyzujemy zalety i wady każdego z rozwiązań – to cię utwierdzi w przekonaniu o Twoim wyborze… lub go może obali?

Wanna kojarzy się, zresztą prawidłowo, z długim relaksem w wodzie, z kąpielami w olejkach eterycznych lub dziecięcymi szaleństwami w pianie. Typowej wielkości wanna zajmuje więcej miejsca niż standardowy prysznic, ale jeżeli powierzchnia łazienki nie jest dla nas ograniczeniem można wybrać całkiem dużą wannę, a opcja hydromasażu może przemienić naszą kąpiel w prawdziwą ucztę dla ciała. Wanny są na pewno łatwiejsze w czyszczeniu niż kabiny prysznicowe z brodzikami.

Najczęściej powtarzaną zaletą pryszniców jest oszczędność wody. Jednak nie zawsze to właśnie ten czynnik wpływa na wybory fanów kąpieli na stojąco. Kabina prysznicowa to właściwy wybór dla tych, którzy kąpiel kojarzą z odświeżeniem i nie przepadają za delektowaniem się wodą. W domu z większą ilością domowników i jedną łazienką, prysznic sprawi, że kolejka do kąpieli nie będzie trwała długich godzin. Według specjalistycznych badań to właśnie prysznic jest bardziej higieniczny i zdrowszy niż dłuższa kąpiel w wannie w wodzie z mieszanką szamponów i kosmetyków.

Polecane przez nas produkty:

Kabina prysznicowa Quadra
Wanna Lorena

 

Wanna Lorena Kabina Quadra

Po wysłuchaniu głosów za i przeciw wybór może nastręczać pewne trudności. Czasem porada odpowiedniego eksperta, z którym podzielimy się naszymi oczekiwaniami i możliwościami, pomoże nam podjąć właściwą decyzję. Bywa, że urzeka nas dopiero produkt, który zobaczymy na żywo w sklepie lub u znajomych. Warto przemyśleć naszą decyzję, ponieważ nie zawsze zabudowa, którą skonstruujemy wokół pozwoli w prosty sposób wymienić kabinę, która nas zawiodła, na prysznic, lub odwrotnie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *